Kategórie
Zdravie

Ako schudnúť na leto?

Aké by mali byť vaše prvé kroky k správnemu chudnutiu? Dnes si povieme o základoch vyváženej stravy, ako aj o najúčinnejších diétach na rýchle chudnutie.

Ľudia, ktorí chcú schudnúť, majú rôzne ciele. Niekto to potrebuje na zvýšenie atraktivity, niekto sníva o tom, že sa konečne dostane do nových džínsov alebo šiat. Najväčšie sklamanie však čaká ľudí, ktorí sa chystajú schudnúť na leto či dovolenku. V skutočnosti neexistujú žiadne zdravé a bezpečné spôsoby, ako rýchlo schudnúť. Akékoľvek extrémne hladovanie, odmietanie množstva produktov môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Preto pred premýšľaním o chudnutí je najlepšie poradiť sa s lekárom a absolvovať potrebné testy.

Kde začať?

Aby chudnutie prinieslo zdravotné výhody, musíte znížiť telesný tuk, nie svalovú hmotu. Je to ťažké, pretože telo sa snaží robiť všetko pre to, aby sa nevzdalo vlastných strategických energetických zásob v podobe tuku. Je potrebné mať na pamäti niekoľko základných pravidiel:

  • Nehladujte. V žiadnom prípade neodmietajte raňajky, obedy ani večere.
  • Konzumujte rôzne jedlá. Vaše telo potrebuje vitamíny a minerály, preto sa snažte, aby bol váš jedálniček pestrý.
  • Držte sa vyváženej stravy. Snažte sa udržiavať normu bielkovín, tukov a sacharidov.
  • Zvýšte aktivitu. Začnite aspoň chôdzou a postupne zvyšujte záťaž vykonávaním rôznych športových cvičení.

Ktorú diétu je lepšie zvoliť na rýchle chudnutie?

Na internete môžete nájsť nekonečné množstvo rôznych diét a výživových programov, ktoré by mali pomôcť vyriešiť problém obezity. Vašou úlohou je vybrať si možnosť, ktorá bude čo najpohodlnejšia a nespôsobí podráždenie od prvých dní. Medzi najobľúbenejšie dnes patrí ketogénna diéta a volumetria (objemová diéta).

Ketogénna diéta:

Na rozdiel od iných možností, ketogénny stravovací plán umožňuje vysoký príjem tukov, ale prísne obmedzuje príjem sacharidov na minimálne 50 gramov denne. Účelom tohto programu je naštartovať v tele ketózu, pri ktorej sa vlastný tuk stáva alternatívou uhľohydrátov a spaľovaním kompenzuje straty energie. Táto možnosť je skutočne zaujímavá a efektívna, pretože pre väčšinu ľudí funguje skvele. Okrem toho tu nájdete širokú škálu produktov, z ktorých si môžete zostaviť pomerne pestré a chutné menu. Na internete je množstvo receptov, takže nebudete mať žiadne problémy. Okrem toho existuje veľký zoznam špeciálnych tabletiek na chudnutie, napríklad Let’s KETO Capsules.

Výhody: Spaľuje tuk, reguluje hladinu cukru v krvi, jednoduché použitie, žiadne vedľajšie účinky.

Nevýhody: často sprevádzané stavom slabosti a apatie, môže spôsobiť keto chrípku, v dychu sa objavuje zápach acetónu.

Diéta Volumetrix:

Ide o ďalšiu populárnu možnosť stravovania, pri ktorej sa základom stravy stávajú potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Vďaka takejto výžive je možné zvýšiť pocit sýtosti, znížiť počet občerstvenia a vytvoriť potrebný kalorický deficit počas dňa. Volumetrická diéta umožňuje takmer všetky produkty, ale iba v prísnom dávkovaní. Môžete napríklad konzumovať takmer neobmedzené množstvo zelenej zeleniny a potravín bohatých na vlákninu. Ale na druhej strane sa odporúča znížiť spotrebu potravín s vysokým obsahom rýchlych sacharidov a tukov. Takto si vytvoríte kalorický deficit, ale zároveň neodmietnete chutné jedlo. Vyhnete sa tak stresu a poruchám.

Výhody: považovaná za jednu z najbezpečnejších a najprospešnejších diét, vhodná na dlhodobé užívanie, pomáha spaľovať tuk v problémových partiách.

Nevýhody: je ťažké kontrolovať a oddeľovať produkty na podmienečne užitočné a škodlivé.

Dá sa dôverovať doplnkom stravy a spaľovačom tukov?

Úlohou tabletiek a kapsúl na chudnutie je dodať vášmu úsiliu ďalší impulz. Preto by ste ich mali užívať len vtedy, ak už držíte niektorú z vami vybratých diét, udržiavate si vysokú fyzickú aktivitu a pracujete na sebe. Vo všetkých ostatných situáciách na vás čaká sklamanie, pretože neexistuje jediná magická pilulka, ktorá by dokázala človeka urobiť štíhlym a krásnym bez náležitej námahy.

Ak hľadáte skutočne dobrý doplnok stravy pre ketogénnu diétu, pozrite si Let’s KETO Capsules. Jedná sa o vysokokvalitné zloženie, ktoré je na trhu len niekoľko mesiacov. Tabletky fungujú dobre na obnovenie zdravia, zníženie potreby diét a zvýšenie účinnosti vášho chudnutia. A čo je najdôležitejšie, obsahujú len 100% prírodné BHB-ketóny, ktoré dokážu aktívne spaľovať tuky a pomáhajú vám schudnúť.

Aby som to zhrnul, ak sa snažíte schudnúť do leta alebo do nejakého dôležitého dátumu, robíte chybu. Dobrá fyzická kondícia je spôsob života, nie jedno obdobie. Nezáleží na tom, akú diétu si zvolíte a aký tréningový program si zvolíte. Dôležité je držať sa plánu a neísť na polceste.

Prečítajte si viac o Let’s KETO Capsules tu – https://ie.letsketo-capsules.com/.